Powiem ci wszystko

Simo Halinen otrzymał nagrodę fińskiego przemysłu filmowego, Jussi Award 2014, za scenariusz do filmu. Film został uhonorowany Jussi Award również w kategorii Najlepsza Aktorka.

Maarit od lat udaje się prowadzić podwójne życie: jest inteligentną i atrakcyjną kobietą, która urodziła się w ciele mężczyzny. Jak wiele transseksualnych osób musiała zapłacić wysoką cenę. Porzuciła żonę i córkę (choć niczego nie pragnie bardziej, niż utrzymania relacji z dzieckiem), pracuje jako sprzątaczka w gabinecie psychoterapeuty i ciągle czuje się w swoim otoczeniu obco i niepewnie. Wszystko ulega zmianie, gdy pewnego dnia terapeuta wyjeżdża z miasta. Maarit samotnie sprząta biuro i akurat w chwili, gdy dla zabawy udaje psychologa, do gabinetu wpada mężczyzna walczący z małżeńskim kryzysem. Sami nie znajduje ukojenia w rozmowie z terapeutą, ale w empatycznej Maarit odnajduje bratnią duszę.

Z chwilą, gdy przeszłość zaczyna się wkradać do teraźniejszości, życie transseksualnej kobiety się komplikuje Czy między nią a Samim narodzi się miłość? Czy świeżo upieczonej kobiecie uda się dojść do porozumienia ze światem?

ZWIASTUN