Mężczyzna imieniem Ove

Nominowany w dwóch kategoriach do OSCARóW 2017 szwedzki komediodramat porównywany do „Lepiej być nie może” i „Gran Torino”

W KINACH od 14 LIPCA 2017

Nagrodzona statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu, to adaptacja bestsellerowej powieści „Mężczyzna imieniem Ove” Fredrika Backmana. To również nowy film producentów „Funny Games”, „Melancholii” i serii „Millennium”.Spokojne szwedzkie miasteczko.

Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych.Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę…

Film zebrał mnóstwo wyróżnień i entuzjastycznych recenzji na całym świecie. Krytycy najczęściej porównują dzieło Hannesa Holma z „Gran Torino” Clinta Eastwooda, ale także z „Forrestem Gumpem”, „Schmidtem” czy „Lepiej być nie może”. Nominowany do Oscara 2017 w kategorii film nieanglojęzyczny oraz za najlepszą charakteryzację.

Niezwykle poruszająca, zabawna i wciągająca oda do zwykłego życia Detroit News

ZWIASTUN

FILM DOSTĘPNY NA PLATFORMACH