Jedenaste: znaj sąsiada swego

Reżyserski debiut Daniela Brühla gwiazdy „Good Bye, Lenin!” i „Bękartów wojny” swoją światową premierę miał na MFF w Berlinie. „Jedenaste: znaj sąsiada swego” to pełna ciętego dowcipu komedia i trzymający w napięciu thriller zemsty w jednym.

W KINACH OD 4 MARCA 2022

Daniel jest wziętym niemieckim aktorem przyzwyczajonym do tego, że wszystko idzie po jego myśli. Mieszka w ekskluzywnym lofcie w prestiżowej berlińskiej dzielnicy, ma piękną żonę, a poukładane życie rodzinne idzie w parze z zawodowymi sukcesami. Mężczyzna jest gotowy, by zrobić kolejny duży krok w aktorskiej karierze. Ma to być rola w popularnym amerykańskim filmie o superbohaterach.

Szczegóły utrzymywanej w tajemnicy propozycji ma poznać na przesłuchaniach w Londynie. Zanim jednak dotrze na lotnisko, znajdzie chwilę, by wstąpić na kawę do baru za rogiem. Jedynym klientem tego klimatycznego miejsca jest Bruno, który, jak się okazuje, na ten moment czekał od dawna. Nie chodzi jednak o autograf czy wspólne zdjęcie, a nieuchronną konfrontację dwóch zupełnie odmiennych życiowych postaw.

ZWIASTUN