Fukushima, moja miłość

Nowy film cenionej reżyserki, Doris Dörrie, autorki między innymi „Nagich” i głośnego obrazu „Hanami – kwiat wiśni”. Nagrodzony na festiwalu w Berlinie w 2016 roku, film „FUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ” to historia młodej Niemki, która zaprzyjaźnia się ze starszą Japonką podczas podróży do Fukushimy.

W KINACH OD 3 LUTEGO 2017 r.

Prosta konstrukcja tylko przydaje intensywności. Jeden z najlepszych filmów Doris DörrieFrank Schmidke, CinetasticMłoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku. Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie.

Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”. Marie pomaga jej sprzątać i urządzać się na nowo.

Dwie kobiety nie mogłyby bardziej różnić się od siebie, a jednak w miarę jak stopniowo się poznają, nawiązują więź, która sprawi, że obie w końcu będą musiały stawić czoła duchom z przeszłości.

ZWIASTUN